Click aici »

Web Tester

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Sibiu Sibiu
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
29-10-2015
Data actualizare
29-10-2015
Confidential
expirat

Descrierea postului

Ne marim echipa! KodeKings angajeaza

Esti entuziast si cauti un loc de munca? Vino la noi!
KodeKings angajeaza persoana cu deosebita atentie la detalii pentru postul de Tester/Quality intr-un mediu de lucru placut si dinamic.
Suntem o echipa tanara de specialisti in web development orientata spre proiecte de WordPress, theme si plugin-uri.

Descrierea postului:

Asigurarea implementarii standardelor de calitate ale firmei;
Verificarea proiectelor, in curs de dezvoltare si finalizate pentru potentiale bug-uri (vizuale, functionale) sau erori in programare;
Monitorizarea proiectelor in dezvoltare pentru conformitate cu designurile aprobate si cerintele clientilor;

Cerinte

Candidatul ideal:
Persoana cu o atentie deosebita si orientata spre detalii;
Abilitatea de a lucra cu termene limita si rezistenta la stres;
Abilitati de exprimare verbale si scrise ridicate;
Cunostinte de redactare task-uri, texte, rapoarte, documentatie si alte acte necesare activitatii specifice postului;
Capaciate de analiza si sinteza;
Prezinta avantaj cunostinte de:
Cunostinte limbaje de programare specifice web (HMTL5, CSS3, JavaScript+jQuery, etc);
WordPress, PHP;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:

- Program stabil de dimineata de la ora 9 la 5 (cu o ora de pauza, 10 minute pauza pe ora)

- Proiecte interesante ?i variate

- Oferim un salariu atractiv, pe baza performantei si experientei, precum si un mediu prietenos de munca, alaturi de colegi tineri.
- Bonusuri salariale pentru performanta