Click aici »

Web developer

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
16-08-2011
Data actualizare
16-08-2011

Descrierea postului

- proiecteaza si modifica structura bazelor de date prin codarea descrierii datelor folosind sisteme de gestiune a bazelor de date relationale;
- elaboreaza module de cod in limbaje de programare folosind medii de dezvoltare integrate;
- respectara standardele de calitate impuse prin specificatiile proiectelor si a termenelor de executie;
- responsabil de calitatea solutiilor dezvoltate;
- monitorizeaza functionarea optima a aplicatiilor.

Cerinte

- cunostinte solide in domeniul programarii, a bazelor de date si analiza sistemelor informatice;
- cunostinte avansate a limbajelor de programare PHP, HTML5, CSS3, XML;
- cunostinte baze de date MySQL, MSSQL, PostgreSQL;
- cunostinte avansate de jQuery, JAVASCRIPT, AJAX;
- cunostinte in limbajele de scripting PERL si PYTHON ? un plus;
- cunosterea sistemului de operare Linux;
- cunostinte de Adobe Illustrator, Photoshop, Fireworks;
- experienta anterioara in Web development;
- studii superioare in domeniu informatic;
- gandire tehnica analitica;
- planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;
- aptitudine generala de invatare;
- culegere, clasificare si interpretare a informatiilor, acordare si transmitere de informatii.