Click aici »

Vanzator/ vanzatoare

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Comert
Data introducerii
01-06-2009
Data actualizare
01-06-2009

Descrierea postului

DENUMIREA POSTULUI : Vanzator

DIREC?IA/ DEPARTAMENT : Comercial-marketing

SUBORDONARE - ESTE SUBORDONAT: Administratorului SC Laura Dol?s Textyl Srl si asociatilor acesteia

Complex Comercial Dragonul Rosu

Cerinte

1 )Recep?ioneaz? m?rfurile conform facturilor ?i sesizeaz? īn scris neregulile constatate.
2) Preg?te?te m?rfurile pentru expedierea c?tre client
3) Aranjeaz? produsele pe rafturi, f?r? deteriorarea acestora.
4) . Marcheaz? cu pre?uri produsele din magazin , conform catalogului.
5) Confirm? cantitativ comanda clientului pentru facturare.
6 ) Verific? periodic stocurile din magazin
7) Conoa?te toate produsele ?i utilitatea acestora, fiind īn stare s? informeze clientul despre toate produsele.
9) Īmpachetez? produsele pe care le vinde clien?ilor.
10) Manipuleaz? marfa.
11 ) Prezint? oferta firmei la poten?ialii clien?i
12) Vinde produsele firmei atāt la clien?ii existen?i cāt ?i la posibili noi clien?i.
13) Elibereaz? tuturor clien?ilor documentele aferente operatiunii economico-financiare la momentul savarsirii .
14) Propune clien?ilor existen?i noi comenzi .
15) respecta normele de protectia muncii si de sanatate potrivit reglementarilor in vigoare

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu atractiv, bonusuri in functie de realizari