Vanzator prin telefon, Reprezentant vanzari, Agent de vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea Oradea
Domeniile ofertei
Serviciu clienti, Vanzari
Data introducerii
10-07-2012
Data actualizare
10-07-2012
Confidential
expirat

Descrierea postului

Agentul se ocupa n principal cu vanzarea articolelor. prin telefon si cautarea clientilor noi, pregatirea ofertarii si trimiterea acestora prin mail, tinerea legaturii cu clienti actuali si potentiali clienti, intocmirea ?i transmiterea ofertei, organizarea ntlnirilor de afaceri, coresponden?? cu partenerii, negocierea ?i ncheierea contractelor, planificarea realiz?rii contractelor, a execut?rii contractelor precum ?i a activit??ii de ncasare ?i plat?, efectuarea achizi?iilor de completare, precum ?i urm?rirea rezolv?rii reclama?iilor si intocmirea rapoartelor zilnice.
Agentul raspunde de: Indeplinirea la timp si intocmai a sarcinilor specifice trasate sau stabilite de superiorul ierarhic (Administrator, Director comercial, Director de vanzari) ;
Calitatea si corectitudinea raportarilor intocmite in fiecare zi.
Pastrarea confidentialitatii informatiilor legate de firma;
Utilizarea si pastrarea in bune conditii a documentelor cu regim special;
Modul de utilizare a echipamentelor, consumabilelor si altor materiale, a autovehiculului de serviciu sau a altor mijloace fixe primite in folosinta de la firma;
Respectarea prevederile normativelor interne si procedurile de lucru privitoare la postul sau; etc

Cerinte

Sa aiba insusiri de personalitate: seriozitate / responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva,

Sa aiba calitati psihice necesare (spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, atitudine pozitiva, capacitate de comunicare, etc.);

Oferta (bonusuri, beneficii)

Dupa interviu.