Click aici »

Urbanist si urbanist avizare

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Arhitectura/Design
Data introducerii
30-07-2019
Data actualizare
30-07-2019

Descrierea postului

Academia de HR recruteaza pentru Clientul sau, reputat holding in domeniul proiectarii si urbanismului. Grupul ofera solutii integrate, la cheie de proiectare, autorizare/avizare pentru toate tipurile de cladiri comerciale, birouri, industriale, rezidentiale.

Cu o istorie impresionanta de aproape 20 de ani, Clientul nostru stabileste astazi noi standarde in domeniu, insumand zeci de mii hectare urbanizate si numeroase proiecte complexe construite in valoare totala de sute de milioane euro si care astazi reprezinta repere recunoscute in Bucuresti, Brasov si alte orase.

Compania dispune de o numeroasa echipa de specialisti in arhitectura, instalatii, structura si urbanism, ce are capacitatea de a coordona si gestiona orice fel de proiect pana in cel mai mic detaliu, impreuna cu care compania si-a propus sa ofere o noua dimensiune arhitecturii urbane bazata pe viziune si inovatie.

Sunt oameni de la care ai ce invata si alaturi de care munca este o bucurie si o realizare si care lucreaza in departamente precum cel de Urbanism, Arhitectura, Proiectarea structurilor de rezistenta ori Instalatii.
Pe langa proiectele ambitioase pe care le realizeaza compania, echipa de top de care dispune reprezinta unul dintre cele mai importante atuuri ale sale deoarece astazi, oamenii fac diferenta. Urmeaza noi si inca si mai ambitioase proiecte pentru care compania se pregateste din timp, recrutand peste 60 de specialisti.

Vino alaturi de noi ca sa cresti profesional, contribuind la noua viziune asupra dezvoltarii urbane, axata pe concepte noi, moderne aliniate principiilor dezvoltarii durabile cu scopul de a creste standardul de viata al oamenilor, inconjurati de frumos!

Descrierea Jobului
Misiunea principala a postului/posturilor este acea de planifica si elabora documentatiile de urbanism pentru proiectele companiei. Cautam specialisti cu viziune, capabili sa gandeasca la scara orasului, modeland resursele de care acesta dispune pentru a creste calitatea vietii locuitorilor sai. Cautam:
- 18 x Urbanisti, nivel Middle si Senior
- 2 x Urbanist Avizare, cu experienta in Administratia Publica sau in lucrul cu aceasta (departamentele Urbanism, Institutia Arhitectului Sef, departamentul de verificare ISC, diverse departamente de avizare de la Ministerul Culturii/Ministerul Dezvoltarii/Ministerul Turismului, etc).
- Realizeaza/coordoneaza studii specializate care masoara impactul socio-economic, impactul asupra mediului si studii demografice pentru proiectele in lucru
- Foloseste softuri de specialitate pentru o proiectare eficienta (AutoCad)
- Se asigura de existenta tuturor elementelor necesare implementarii proiectelor (este necesara viziunea de ansamblu a intregului proiect)
- Participa la sedinte cu clientii si reprezentantii institutiilor partenere pentru punerea in acord cu toate detaliile ce pot interveni in buna desfasurare a unui proiect
- Elaboreaza rapoarte cu stadiul fiecarui proiect
- Se asigura de respectarea timing-ului fiecarui proiect, astfel incat sa existe o buna sincronizare intre echipele de specialisti si stadiile de implementare ale acestora
- Asigura temeiul tehnic necesar emiterii avizare documentatiilor de amenajare a teritoriului si de urbanism si emiterea certificatelor de urbanism respectiv aprobarea in consilii a PUD, PUZ, PUG
- Asigura verificarea continutului documentelor depuse respectiv a proiectului de certificat de urbanism inaintat spre avizare
- Determina reglementarile din documentatiile de urbanism respectiv a directivelor cuprinse in planurile de amenajare a teritoriului legal aprobate
- Asigura analizarea compatibilitatii scopului declarat pentru care se solicita emiterea certificatului de urbanism cu reglementarile din documentatiile urbanistice
- Formuleaza conditiile si restrictiile specifice amplasamentului
- Stabileste in conformitate cu prevederile legale lista avizelor, acordurilor si studiilor necesare autorizarii
- Asigura redactarea si emiterea certificatului de urbanism
- Se documenteaza continuu asupra politicilor din domeniu, de mediu, planificarea transporturilor, tendintele de construire a locuintelor, functiilor economice si a impactului social al mediului urban si amplasarii diferitelor activitati in cadrul acestuia
- Propune solutii concrete si rapide pentru a rezolva eventualele neconformitati si solutioneaza problemele identificate

Cerinte

Candidatul Ideal
Studii si experienta
- Facultatea de Urbanism/Arhitectura
- Min. 4 ani experienta in urbanism pentru o pozitie de Middle si min 6 ani experienta in urbanism pentru o pozitie de Senior experienta in domeniul proiectarii de urbanism (intocmirea documentatiilor de urbanism PUD, PUZ, PUG, PMUD, incluzand elaborarea documentatiilor pentru avize specifice) -
dreptul de semnatura RUR (este binevenit, dar nu obligatoriu);
Alte cerinte
- Cunostinte temeinice de AutoCAD si alte softuri specifice
- Cunostinte dovedite privind legislatia specifica
- Abilitati de comunicare eficienta
Personalitate
- Pozitivism, optimism, dragoste pentru frumos
- Spirit de organizare dar si capacitate de a vedea lucrurile in perspectiva si la scala mare
- Rabdare si atentie la detalii in lucrul cu documente/documentatii

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta
- Companie de renume, un brand reputat si respectat pe segmentul sau
- Proiecte mari, frumoase, de portofoliu, diverse si ambitionase (blocuri cu apartamente, cladiri de birouri, hale industriale, cladiri si spatii comerciale, etc)
- Veti face parte dintr-o echipa cu un nivel inalt de calificare, formata din arhitecti, urbanisti, ingineri structuristi, ingineri CFDP, HVAC, CTC, ingineri instalatii sanitare si ingineri instalatii electrice, colegi profesionisti, cu inteligenta si competente tehnice mult remarcabile
- Sediu accesibil, aproape de metrou (1 min)
- Mediu de lucru prietenos, desfasori o activitate frumoasa unde nu te simti ca la munca, un climat bazat pe respect si recunoastere
- Stagii de pregatire interna, formare profesionala continua, buget clar alocat pentru cursuri in vederea dezvoltarii profesionale
- Salariu atractiv (15 salarii in primul an, 13 in urmatorii)
- Sisteme de recompensare interna a valorii create (la finalizarea proiectelor - bonus pe proiecte, respectiv pentru cei care isi asuma responsabilitati de coordonare - bonus de coordonare)
- Alte bonusuri: bonus de loialitate/vechime in companie, bonus retentie, bonus la angajare, bonus recomandari pentru pozitiile aflate in recrutare
- Asigurare medicala in retele medicale private de top
- 24 zile de concediu odihna/an
- Telefon mobil, abonament voce si date
- Cafea, apa, ceai, fructe proaspete
- O zi pe luna lucru de acasa
- Posibilitati reale de promovare intr-o companie aflata in plina expansiune si proiecte in crestere
- Siguranta si stabilitate pe termen lung
Aceasta nu este doar un job, ci este o sansa de crestere si dezvoltare profesionala intr-o companie de succes!