Click aici »

Trainer limba engleza

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Educatie/Training, Elevi/Studenti, Traduceri
Data introducerii
24-06-2009
Data actualizare
24-06-2009

Descrierea postului

Vei avea posibilitatea de a preda full time: cursuri de engleza pentru tineri intre 4-20 ani, cursuri pregatitoare pentru admiterea la clasele bilingve (cls a Va, cls a VIIIa), cursuri pregatitoare pentru examenele Cambridge, IELTS, cursuri intensive de vara.

- vei asista la lectii sustinute de profesori diferiti, pentru a te putea obisnui cu mai multe stiluri de predare
- vei avea sansa sa iti pui in valoare creativitatea si teaching skills prin cateva lectii demonstrative sustinute chiar de tine, in urma carora vei primi feedback valoros
- vei lua parte la toate sesiunile de in-house training
- vei beneficia de participarea gratuita la cursuri si seminarii de specialitate la British Council, la ateliere de lucru organizate de BETA (Bucharest English Teachers Association), etc.

Cerinte

Cui ne adresam?

Absolventilor Facultatii de Limbi Straine (cu specializarea engleza).

Nivelul tau de engleza este exceptional? Iubesti limba engleza atat de mult incat ai vrea sa o predai si altora? Esti plin de entuziasm si energie si iti doresti o cariera de succes intr-un centru de limbi straine din Bucuresti? Atunci alatura-te echipei Shakespeare School!

Ce asteptari avem de la tine?
- sa participi la toate sesiunile de training
- sa ai spirit de lucru in echipa, creativitate si entuziasm
- dorinta de a te perfectiona continuu
- sa iti doresti sa urmezi o cariera pe termen lung in predarea limbii engleze
- experienta in predare reprezinta un avantaj

Oferta (bonusuri, beneficii)

Ce iti oferim ca Trainer al Shakespeare School?
- un pachet salarial atractiv si stimulant
- posibilitati continue de perfectionare si training
- program flexibil
- acordarea de bonusuri si recompense pentru performante deosebite
- posibilitatea de a petrece gratuit 2 saptamani in Anglia pe timpul verii, ca profesor insotitor in cadrul unui campus universitar faimos (Cambridge, Oxford, Londra, etc)
- posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tanar si plin de idei, unde te vei remarca

Pentru a aplica la postul de profesor de limba engleza, trebuie sa ne trimiti:
- un Curriculum Vitae actualizat
- o scrisoare de intentie in limba engleza in care sa expui motivele pentru care doresti sa urmezi o cariera de profesor la Shakespeare School

Candidatii selectati vor fi chemati la interviu.

Mult succes!

Echipa Shakespeare School
www.shakespeare-school.ro