Click aici »

Trafic scheduler

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Sibiu Sibiu
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica
Data introducerii
31-08-2009
Data actualizare
31-08-2009

Descrierea postului

Urmarirea fluxului complet al diagramei generale de transporturi.

? Stabilirea rutelor pentru importurile de materii prime si materiale;
? Planificarea capacitatilor de incarcare pentru exporturi si distribuirea optima a acestora in mijloacele de transport;
? Intocmirea tuturor documentelor aferente exporturilor;
? Stabilirea modului de impachetare ale produselor finite si intocmirea documentelor solicitate de catre client in vederea receptionarii de catre acesta in conditii optime ale marfurilor expediate;
? Participa la intocmirea contractelor de prestari servicii/ colaborare cu transportatorii;
? Gestionarea tuturor formalitatilor vamale atat pentru importuri cat si pentru exporturi;
? Pastrarea legaturii cu transportatorii pe durata fluxului.

Cerinte

Absolvent al unui institut de studii superioare tehnice sau economice;
- Min 1 an experienta intr-o pozitie similara (de preferat in industria auto)
- Operare Excel-foarte bine
- Experienta in lucru cu sistemul ERP
- Abilitati comunicare.