Click aici »

Tinichigiu-vopsitor

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov, Bucuresti, Constanta Brasov Bucuresti Constanta
Domeniile ofertei
Reparatii/Service
Data introducerii
24-03-2014
Data actualizare
24-03-2014

Descrierea postului

1. Participa la diagnosticarea defectelor unui automobil preluat in cadrul service-ului auto, la cerea sefului de service si stabilirea cu precizie a solutiilor corecte de reparatie ce se impun pentru īnl?turarea defec?iunilor si efectuarea remedierilor automobilului in cauza.
2. Executa corect si calitativ lucrarile de revizie si reparatie la automobilul repartizat, prin respectarea normelor si solutiilor tehnice impuse de producator, precum si a succesiunii opera?iunilor efectuate si a procedeelor specifice convenite.
3. Executa in totalitate lucrarilE de revizie si repara?ie la automobilul repartizat, de la prima interventie, conform solicitarilor inscrise in Comanda de Lucru si in Anexa la Comanda de Lucru.
4. Executa in totalitate lucrarile de repara?ie la automobilul repartizat, de la prima interventie, conform solicitarilor inscrise in Comanda de Lucru, in Anexa de Constatare si Ordinul de Reparatie.
5. Respecta in activitatea de reparatii desfasurata standardele impuse de producator; se pune permanent la curent cu acestea; solicita toate informatiile tehnice de care are nevoie pentru finalizarea in conditii de siguranta a lucrarii de reparatie desf??urate.
6. Executa strict numai acele lucrari care sunt transmise in scris: Comanda de Lucru , Proces Verbal de predare-primire, Dovada Politie, Nota constatare asigurator, Ordinul de Reparatie.

Cerinte

7. Nu īncepe executarea lucr?rii daca nu s-a emis Anexa de Constatare, Ordinul de Reparatie si Comanda de Lucru si solicita emiterea ei.
8. Informeaza prompt situa?iile cānd constata ca dupa inceperea lucrarilor de reparatie, ca urmare a descoperirii unor defec?iuni suplimentare, se impune o reconstatare in vederea suplimentarii necesarului de piese schimb si opera?iuni, pentru finalizarea completa a reparatiei; lucrarea va fi reluata dupa primirea acordului din partea Recep?iei Service ca urmare a actualizarii Comenzii de Lucru si primirii acordului din partea clientului.
9. Verifica modul in care a finalizat fiecare lucrare de reparatie din punct de vedere atat cantitativ cat si calitativ; Asigura autocontrolul calitatii muncii prestate revizuindu-si permanent actiunile desf??urate.
10. Ac?ioneaza in sensul maririi eficientei / productivit??ii; se pune la curent cu buletinele tehnice care apar si noutatile in domeniu; se prezinta la cursurile de pregatire tehnica organizate; sa obtina un calificativ cat mai bun.