Click aici »

Tester – Germania

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Tara
Romania, Germany
Bucuresti, Cluj-Napoca, Iasi, Strainatate, Timisoara Bucuresti Cluj-Napoca Iasi Strainatate Timisoara
Domeniile ofertei
IT Software, IT Hardware, Inginerie
Data introducerii
13-12-2011
Data actualizare
13-12-2011

Descrierea postului

Cautam un tester cu experienta pentru un proiect pe termen lung in Munich - Germania

Proiectul pe care va lucra initial dureaza minim 1 an, iar ulterior, in functie de performanta si disponibilitate, exista posibilitatea de implicare in alte proiecte. Contractul de munca se face pe perioada nedeterminata, cu filiala din Timisoara a firmei.

Cerinte

- Minim 3 ani experienta n domeniul asigurarii calitatii si testarii;
- Cunostinte si experienta in testarea softurilor apropiate de Hardware sau a Softurilor incorporate (embeded) pentru integrarea de componente externe;
- Cunostinte si experienta cu Test Tools-uri complexe cum ar fi Mercury sau Clearquest;
- Cunostinte de abordare a unui Test, astfel incat sa fie familiarizat cu modul de creare a planurilor de testare, de mentenanta a testelor si rezultatelor, etc.;
- Cunostinte avansate de limba engleza (germana este un mare avantaj)
- Capacitate de lucru independent si responsabil intr-o echipa mica.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Mediu de lucru placut intr-o oganizatie recunoscuta
- Posibilitati interesante de cariera n Germania
- Salariu atractiv si excelente oportunitati de formare
- Contract pe perioada nedeterminata.