Click aici »

Tehnician service

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea Oradea
Domeniile ofertei
Reparatii/Service
Data introducerii
27-02-2018
Data actualizare
27-02-2018

Descrierea postului

Service utilaje reciclare deseuri

? Sa realizeze lucrari complexe de instalare, intretinere si service a echipamentelor distribuite de catre companie
? Sa se deplaseze la sediul clientului, pentru interventii in urma solicitarii acestora, sau sa asigure asistenta tehnica telefonic
? Sa diagnosticheze defectul in urma reclamatiei clientului
? Sa inlocuiasca componentele defecte atunci cand este posibil
? Sa asigure clientului un training minim de utilizare a echipamentului, in functie de specializarea tehnicianului
? Sa intocmeasca documentatia necesara fiecarei interventii pentru cat mai buna gestionare si remediere a defectiunii (fisa de interventie/fisa de intrare in service/proces verbal de predare primire)
? Sa gestioneze interventiile in functie de gradul de prioritate, stabilit de Manager-ul direct astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua respectiva, alegandu-se traseul optim pentru indeplinirea lor
? Sa se adreseze clientilor in mod respectuos si sa aibe o atitudine corespunzatoare. Sa explice clientului pe cat posibil defectiunea survenita

Cerinte

- Experienta in electrotehnica
- Cunostinte minime de mecanica, hidraulica
- Cunostinte bune de operare in MS Office (Word si Excel) reprezinta un avantaj
- Adaptabilitate si flexibilitate
- Foarte bun organizator
- Capacitate de luare a deciziilor
- Putere de concentrare si rezistenta la stres
- Cunostinte de limba engleza

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu atractiv cu perioada initiala de proba
- oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica si de a participa activ la dezvoltarea companiei
- autoturism de serviciu, telefon, laptop