Click aici »

Tehnician service sisteme de securitate

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Reparatii/Service, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
12-03-2015
Data actualizare
12-03-2015

Descrierea postului

Pozitia de tehnician service sisteme de securitate presupune experienta in sisteme de control acces, detectie si semnalizare efractie, televiziune cu circuit inchis, detectie si stingere incendiu.

Responsabilitati:
*Verificarea cablarii si a conexiunilor necesare pentru implementarea sistemelor de securitate tehnica, conform proiectelor;
*Instalarea si punerea in functiune a sistemelor de securitate ( sisteme de detectie si alarmare antiefractie, sisteme de control acces, sisteme CCTV, sisteme de detectie si alarmare la incendiu, audio si videointerfonie, automatizari;
*Programarea sistemelor de securitate instalate.

Cerinte

*Studii medii de profil electronica, eletrotehnica, telecomunicatii sau cunostinte in domeniul electronicii;
*Autorizatia pentru tehnician sisteme de securitate constituie avantaj;
*Experinta in instalarea si intretinerea sistemelor de detectie si stingere incendiu, efractie, CCTV, control acces, interfonie si videointerfonie;
*Cunostinte despre retele structurate de distributie voce/date;
*Experinta in cablajul sistemelor, pat de cablu, tub PVC, etc.;
*Disponibilitate deplasari;
*Fire dinamica si responsabila;
*Cunoasterea pietei de sisteme de securitate din Romania;
*Abilitati de analiza si planificare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

*Plan de stimulare corespunzator performantelor personale si ale organizatiei;
*Mediu de lucru placut;
*Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante