Click aici »

Tehnician Service IT

Nivel cariera
Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
IT Hardware, IT Software, Reparatii/Service
Data introducerii
19-01-2011
Data actualizare
19-01-2011

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.

Descrierea postului

- Preluarea, testarea si rezolvarea problemelor aparute la produse depanate produse in garantie si post garantie
- asamblare si dezasamblare laptop si calculatoare
- completarea bazei de date existente cu drivere pentru produsele noi aduse pe stoc
- instalare soft, recuperari de date si orice alte servicii software
- testare sisteme si lipit etichete cu configuratii.

Cerinte

- experienta profesionala in depanarea electronica de componente IT si laptopuri
- cel putin studii medii (preferabil studii superioare de electronica, telecomunicatii)
- cunostinte tehnice de IT (hardware si software)
- cunostinte de microelectronica, electronica digitala
- pasiune pentru electronica
- persoana rabdatoare, ordonata, cu gandire logica
- constituie avantaj experienta in utilizarea programului Borg.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial atractiv corelat cu performanta
- oportunitati de promovare si dezvoltare in cadrul unei echipe tinere de profesionisti.