Click aici »

Tehnician service IT (debugger):

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Reparatii/Service, IT Hardware
Data introducerii
16-08-2011
Data actualizare
20-10-2011

Descrierea postului

? Preluarea, testarea si rezolvarea problemelor aparute la produse, depanare produse in garantie si post garantie
? asamblare si dezasamblare laptopuri, calculatoare si alte echipamente IT
? instalare soft, recuperari de date si orice alte servicii software
? testare sisteme si lipit etichete cu configuratii
? diagnosticarea, repararea (LA NIVEL DE COMPONENTA ELECTRONICA) si testarea notebookurilor
? testatarea/verificarea tehnica finala a succesului interventiilor tehnice realizate
? propune lunar solutii pentru imbunatatirea sistemului de garantii.

Cerinte

- experienta dovedita in domeniul electronicii:
? experienta in efectuarea de service pentru placi de baza si UPS (tehnician electronica sau inginer electronist/automatist)
? cunostinte de depanare tehnica electronica si estetica a echipamentelor IT (LCD, placi de baza <inlocuirea cipurilor, condensatorilor>, UPS, imprimante)
? cunostinte avansate de diagnosticare a tehnicii de calcul
- persoana rabdatoare, ordonata, cu gandire logica
- indemanare tehnica, precizie si atentie in lucru, profesionalism, responsabilitate
- constituie avantaj experienta in utilizarea programului Borg.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial atractiv corelat cu performanta
- oportunitati de promovare si dezvoltare in cadrul unei echipe tinere de profesionisti

VA RUGAM SA APLICATI CU CV ACTUALIZAT SI DETALIAT.