Click aici »

Tehnician retele telecomunicatii

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Telecomunicatii
Data introducerii
27-01-2014
Data actualizare
13-05-2015

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 5 intrebari.
Candidatii trebuie sa aiba experienta in domeniul Telecomunicatii
Nivel minim de studii: Liceu
Acest anunt este adresat barbatilor

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Atributii:
- Instalare, punere in functiune si depanare retele structurate date-voce (cupru, wireless sau fibra optica), sisteme de alarmare la efractie, supraveghere video, control acces - la sediul clientilor/santier conform contractelor existente;
- Instalare si configurare echipamente de comunicatie in functie de necesitatile clientului;
- Familiarizarea cu instructiunile de utilizare ale echipamentelor pe care le instaleaza in cadrul fiecarui proiect;
- Executa interventii la client in vederea diagnosticarii si remedierea problemelor.
- Va respecta ierarhia profesionala, subordonandu-se sefului de echipa/departament

Cerinte

Permis categorie B
Experienta 6 luni - 1 an

Cunostinte:
- cunostinte de retele si/sau tehnici de instalare a cablurilor
- Avantaj: cunostinte de electricitate/electrotehnica
- Avantaj: posesor de permis de conducere categoria B (cu o vechime de minim 2 ani)
- Avantaj: limba engleza (nivel incepator-mediu) - toate manualele echipamentelor sunt in limba engleza!

Aptitudini:
- inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
- spirit de observa?ie, r?bdare, viteza de reac?ie, capacitate de orientare in spa?iu, capacitate de comunicare, etc.;
- incredere,
- concentrare la locul de munca,
- capacitatea de a invata.
- punctualitate

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se stabiliesc la interviu