Click aici »

Tehnician metrolog pentru Timisoara si Bucuresti

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti, Timisoara Bucuresti Timisoara
Domeniile ofertei
Inspectii, Industrie, Agricultura/Silvicultura
Data introducerii
13-06-2016
Data actualizare
31-03-2020

Descrierea postului

Operarea aparatelor si dispozitivelor de masurare conform instructiunilor;
Efectuarea masuratorilor (etalonari / verificari metrologice) la clienti sau in laboratoarele proprii conform instructiunilor (procedurilor specifice);
Intocmirea rapoartelor aferente masuratorilor (certificate de etalonare / buletine de verificare metrologica);
Monitorizarea bunei functionari a aparaturii si dispozitivelor de masurare folosite;
Participarea la scolarizari si promovarea examenelor specifice aferente.

Cerinte

Studii medii;
Experienta anteriora in: laborator de etalonari / verificari metrologice / incercari / controlul tehnic de calitate;
Cunostinte bune de metode de masurare si tehnica de masurare;
Abilitati tehnice;
Cunostinte operare PC - MS Office;
Nivel mediu de limba Engleza;
Disponibilitatea pentru lucru pe teren cu frecventa mare a delegatiilor;
Permis de conducere categoria B. Experienta minima 2 ani (30 000 km).