Click aici »

Tehnician IT

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Medias Medias
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
24-04-2019
Data actualizare
24-04-2019

Descrierea postului

Veti fi implicat in rezolvarea problemelor legate de instalarea, intretinerea, repararea si monitorizarea sistemelor informatice (periferice PC si PC).

Va fi necesar sa ajutati operatorii in rezolvarea disfunctionalitatilor tehnice si operationale si a anomaliilor legate de intretinerea PC-ului, serverelor si imprimantelor, tabletelor si smartphone-urilor.

Veti fi responsabil pentru gestionarea aplicatiilor de baze de date, a aplicatiilor de gestiune, a configuratiei HW/SW, a securitatii si a confidentialitatii.

Va ocupati de partea hardware si software ale computerelor si perifericelor, din problemele de performanta si securitate ale sistemelor informatice.

In repararea si configurarea PC-urilor, imprimantelor, tabletelor, smartphone-urilor si dispozitivelor de suport pentru software-ul de afaceri;

Cunoasteti domeniile, politicile Active Directory si retele.
Aveti o buna abordare cu utilizatorii si o excelenta inclinatie de a lucra intr-o echipa;
Abilitati bune de rezolvare a problemelor;

Colaborati activ cu Managerul IT si zona de vanzari pentru a identifica cele mai bune solutii de dezvoltare

Cerinte

Va fi un plus daca:
Stiti sa gestionati pagini sociale (LinkedIn, Facebook, Instagram si YouTube cu productie grafica si texte) pentru a consolida si a spori angajamentele;
Aveti cunostinte despre actualizarea / restabilirea site-urilor web;
Stiti sa gestionati si pregatiti campanii de marketing prin e-mail;
Stiti sa creati si actualizati fisele cu date despre produse;
Pregatirea si implementarea materialelor de comunicare corporative conform directivelor;
Planificarea si producerea de continut video, animatii si grafica dinamica

Oferta (bonusuri, beneficii)

salar motivant
telefon serviciu
tichete masa
bonusuri
prime