Click aici »

Tehnician horticultor plante aromatice

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Agricultura/Silvicultura
Data introducerii
02-05-2019
Data actualizare
24-05-2019

Descrierea postului

Cautam 1 Tehnician Plante Aromatice pentru serele din Chiajna/Ilfov.

Scopul principal al postului este sa asigure calitatea productiei de plante aromatice la ghiveci (busuioc, cimbru, menta, rosmarin, oregano, salvie, ardei iute la ghiveci, patrunjel, roinita)

Concret, iata cateva exemple de responsabilitati:

Contribuie la organizarea si buna desfasurare a activitatii in cadrul pepinierelor de plante

Asigura plantarea, intretinerea si toaletarea plantelor

Asigura nutritia plantelor

Tratamente preventive

Tratamente curative

Supravegherea udarilor (instalatie automatizata)

Cerinte

Educatie

- Studii medii / Profesionale
- Nu sunt necesare studii superioare

Experienta

- In pozitii similare: preferabil min. 1-3 ani (avantaj experienta de lucru in gradina, sere, etc.)

Personalitate

- Bucuria de a lucra cu plante/in natura
- Aptitudini de planificare, organizare, punctualitate
- Rabdare
- Initiativa si proactivitate
- Atentie concentrata si distributiva
- Corectitudine

Oferta (bonusuri, beneficii)

Colegi deschisi la minte si entuziasti, un mediu de lucru prietenos

Desfasori o activitate frumoasa unde nu te simti ca la munca

Program flexibil - dupa nevoi

Exista transport in comun si maxi-taxi langa locatie

Se asigura formare de specialitate la locul de munca, tot ce trebuie stiut

Se asigura masa (gratuit) la locul de munca