Click aici »

Tehnician electromecanic

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Reparatii/Service
Data introducerii
21-02-2018
Data actualizare
30-04-2018

Descrierea postului

RESPONSABILITATI
Se deplaseaza in locatiile clientilor pentru a remedia defectiunile sesizate.
Executa operatiuni de reparatii parte mecanica si electrica pentru toata gama echipamentelor de ridicat (stivuitoare, echipamente de depozit, etc.).
Identifica si remediaza defectiunile aparute.
Intocmeste lista de piese de schimb pentru reparatii.
Mentine legatura si executa sarcinile atribuite de catre coordonatorul echipelor mobile, in conformitate cu instructiunile producatorului si a procedurilor interne stabilite.
Opereaza utilaje de ridicat si transportat.

Cerinte

Candidatul ideal este capabil sa execute operatiuni de reparatie si diagnosticare pentru toate tipurile de stivuitoare, cum ar fi; Electrostivuitoare (DC / AC), Motostivuitoare Diesel/GPL).
Experienta minima de 2 ani in domeniul echipamentelor de ridicat.
Bune cunostinte de mecanica, hidraulica, electrica si electronica.
Cunostinte medii limba Engleza.
Cunostinte medii operare PC.
Abilitatea de a lucra sub proprie initiativa.
Permis de conducere, categoria B.
Cunostinte de limba Engleza.
Abilitati excelente de gestionare a timpului.
Seriozitate si corectitudine profesionala, rigurozitate, punctualitate.
Disponibilitate pentru deplasari in tara.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Telefon.