Click aici »

Tehnician calitate SMT - Lugoj

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Lugoj Lugoj
Domeniile ofertei
Inginerie
Data introducerii
10-06-2011
Data actualizare
03-08-2011

Descrierea postului

Responsabilit??i:

? Monitorizarea produselor / proceselor n fabrica intern? pe baza documentelor cu specifica?ii (desene/instruc?iuni de testare/planuri de lucru etc.), la nevoie operarea utilajelor ?i echipamentelor de m?sur?;
? Oprirea pieselor defecte ?i ini?ierea ?i / sau monitorizarea m?surilor corective ?i informarea personalului de produc?ie responsabil;
? Evaluarea ?i aprobarea componentelor, ansamblelor ?i dispozitivelor reprelucrate;
? Primirea plngerilor interne ?i sprijinirea angaja?ilor cu privire la caracteristicile de calitate;
? Evaluarea documentelor doveditoare din produc?ie, cum ar fi fi?e colective de erori, fi?e X/R, dovezi de capacitate ?i introducerea de m?suri ini?iale n caz de abateri sau tendin?e, n acord cu inginerul de produs ?i superiorii;
? Sprijinirea personalului responsabil n implementarea m?surilor de reducere a costurilor adi?ionale / reprelucr?rii ?i a rebuturilor.

Cerinte

? Liceu Tehnic sau Postliceala n domeniul electromecanic sau electronic;
? Cuno?tin?e de baz? ale limbii engleze;
? Limba German? constituie un avantaj;
? Minim 3 ani n asigurarea calit??ii n procesele de asamblare electronic?;
? Operare PC, Microsoft Office;
? Lucrul n echip?;
? Organizat ?i con?tiincios.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Transport asigurat
- Lucru intr-un mediu dinamic alaturi de o echipa tanara
- Posibilitati de dezvoltare a carierei
- Pachet salarial atractiv.