Click aici »

Tehnician/ asistent radiologie-imagistică medicală

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Sanatate
Data introducerii
31-07-2012
Data actualizare
28-08-2012

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Responsabilitati:
- Domeniu de activitate antrenant
- Analiza si monitorizarea spectrului de frecvente cu accent pe MRI 3.0 T cu tehnologie ?Multitransmit?, tomografie computerizata de tip ?multislice?, radiografie digitala, mamografie digitala completa CAD si medicina nucleara.
- Cooperare cu pacientii, medicii si restul personalului.

Cerinte

Cerinte si calificari:
- Pregatire profesionala ca si asistent radiolog,
- Educatie nivel bachelor sau master.
- Cunostinte bine fundamentate asupra tehnologiilor de rezonanta magnetica si tomografie computerizata, precum si a tehnicilor imagistice din medicina.
- Candidatii din toate orasele sunt bineveniti.
- Cunostinte bune de limba germana, cel putin diploma nivel B1, de preferat certificat de limba B2.
- Abilitati de comunicare, disponibilitate si flexibilitate.
- Abilitatea de a lucra in echipa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii si avantaje:
- Salariu atractiv si motivant.
- Contract de munca pe perioada nedeterminata.
- Sprijin si finantare pentru recunoasterea diplomelor.
- Nivel de viata ridicat din Elvetia.