Tehnician/alpinist instalare statii telefonie mobila 2G, 3G, 4G LTE.

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
500 EUR
Bucuresti, Pitesti, Ploiesti, Targoviste Bucuresti Pitesti Ploiesti Targoviste
Domeniile ofertei
Telecomunicatii, Inginerie
Data introducerii
02-11-2009
Data actualizare
27-02-2015

Descrierea postului

Deplasare impreuna cu unul sau doi colegi in locatiile indicate de catre client.
Instalare si configurare echipamente telecomunicatii GSM, 2G, 3G, 4G LTE, statii telefonie mobila ZTE, Huawei, Vodafone, Cosmote, Orange, Romtelecom, RDS.
Instalare echipamente radio si confectie metalica la inaltime pe piloni de telecomunicatii.
Instalare si configurare repetoare GSM, 3G, antene RF, radio relee, cabluri RF, feederi, fibra optica, cabinete outdoor, rack-uri de telecomunicatii, cabluri alimentare etc.
Intocmirea documentelor necesare la finalizarea lucrarii, poze, documente word, excel, efectuarea de teste conectivitate etc.

Cerinte

-Acest post se adreseaza DOAR canditatilor care au o minima experienta in domeniul instalarilor de statii telefonie mobila GSM, 2G, 3G, 4G LTE.
-Permis de conducere B, vechime minim 1 an,.
-Experienta si cunostiinte telecomuncatii si electronica aplicata, cunostiinte PC, retelistica.
-Respectarea normelor de protectie a muncii,, experienta relevanta in telecomunicatii, disponibilitate deplasari in tara.
-Abilitati de lucru in echipa si conditii de stres.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Cursuri perfectionare, suport, bonusuri, carte de munca, diurna si cazare cand este cazul.