Click aici »

Team Leader/Unit Manager

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
Vanzari, Serviciu clienti, Management/Consultanta
Data introducerii
11-06-2012
Data actualizare
08-10-2015
Confidential
expirat

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.
Candidatii trebuie sa aiba minimum 2 ani experienta in unul din domeniile: Management/Consultanta, Serviciu clienti, Vanzari
Nivel minim de studii: Liceu

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Firma de consultanta si proiectare financiara pe fonduri europene, cu o vechime de peste 8 ani in domeniu, cu sediul social in Tirgu-Mures, cauta colaboratori pentru postul de director de vanzari/Team Leader pentru noua filiala din Cluj-Napoca.

Responsabilitati:

- recrutarea agentilor, infiintarea unei echipe de vanzari (telesales team)
- consilierea, supravegherea, sprijinirea, conducerea agentilor
- primirea clientilor, daca este cazul consultanta preliminara, sustinerea unei discutii de afaceri
- instruirea permanenta a echipei de vanzari
- urmarirea rapoartelor de performanta personala
- participarea activa la elaborarea strategiilor motivationale
- implementarea si mentinerea disciplinei de munca
- capacitatea solutionarii problemelor si capacitate decizionala
- intocmirea planurilor de afacere si evidenta statisticilor

Cerinte

- capacitatea de a indeplini independent sarcinile de serviciu
- capacitatea de a instrui agentii de vanzari, indrumarea lor permanenta
- responsabilitate, respect fata de munca
- orientat catre atingerea obiectivelor
- discilplina, perseverenta, diplomatie
- cunostinte/folosire medii de operare PC (conostinte Office,Word)
- cunoasterea foarte buna a limbii romane si maghiare, abilita?i foarte bune de comunicare in limba romana
- minim bacalaureat, studiile superioare nu sunt obligatorii
- atitudine pozitiva, entuziasm, buna dispozitie, spirit de echipa
- disponibilitate la invatare, deschis la nou
- luarea de decizii rapide si rezolvare de probleme
- experienta in domeniul vanzarii, minim 1-2 ani (prioritate telemarketing si leader de grup) constituie avantaj.
- abilitati de conducere, spirit de echipa, increderea in fortele proprii

Oferta (bonusuri, beneficii)

- sarcini provocatoare oferind satisfactia reusitei
- sprijinul permanent al conducerii
- stabilitate din parte firmei
- exclusiv munca de birou, fara deplasari pe teren
- venit competitiv, salar fix, garantat, plus bonusuri, premii in functie de realizari
- telefon mobil
- participare la treninguri si cursuri de vanzari