Click aici »

Team Leader Imbuteliere - Ploiesti

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti Ploiesti
Domeniile ofertei
Productie
Data introducerii
04-07-2016
Data actualizare
04-07-2016

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 1 an experienta in domeniul Productie
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Pentru clientul sau, o companie multinationala din industria FMCG, leoHR recruteaza :

Responsabilitati:

- Este responsabil de de atingerea eficientei si performantei bugetate in departament prin conducerea si motivarea echipei ;
- Ia actiunile necesare pentru respectarea planului de productie si planifica resursele si activitatile din department ;
- Actioneaza ca promotor al schimbarii, pregateste si conduce echipa in procesul de imbunatatire continua si in procesele de transformare ale companiei ;
- Implementeaza programe, politici si proceduri in department ;
- Se asigura de o colaborare buna intre departamentul Packaging si celelalte departamente din fabrica: productie , calitate, EHS, TS, WCSC, contabilitate, planificare .

Cerinte

- Studii superioare tehnice ;
- Minim 3 ani in conducerea unei echipe intr-un mediu industrial ;
- Experienta in lucrul cu Sisteme de Management (5 Sigma, TPM, Kaizen, lean manufacturing) ;
- Cunostinte de limba engleza si a sistemului de management al calitatii ;
- Cunostinte in operarea si intretinerea echipametelor industriale ;
- Cunostinte de operare calculator (MS Office, baze de date) si operare ERP / SAP ;
- Aptitudini de conducere si promovarea spiritului de echipa ;
- Initiativa si orientarea spre rezultate; asumarea responsabilitatii .

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet salarial motivant;
- Posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-un mediu multinational.