Tamplar mobila / dulgher mobila / operatori mobila / specialisti in industria mobilei

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Campulung Muscel, Mioveni, Pitesti Campulung Muscel Mioveni Pitesti
Domeniile ofertei
Productie, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
25-03-2012
Data actualizare
26-03-2012

Descrierea postului

Angajam tamplari mobilier - POLIVALENTI si alti specialisti in industria mobilei ptr Romania, de preferinta persoane care locuiesc in zona Micesti, Arges (Mioveni, Micesti, Pitesti, Campulung)

CONTRACTUL INITIAL DUREAZA INTRE 1-3 luni, cu posibilitate de prelugire, in functie de comenzi si de calificare.

Cerinte

Sa cunoasca sa lucreze pe mai multe utilaje (minim pe doua utilaje din urmatoarele: circular, slaif, banzic, freza, CNC, masina de cantuit);

- pregatirea furnirelor estetice / inlocuitorilor, pregatirea PAL pentru furniruire, prelucrarea mecanica a panourilor din PAL furniruit, prelucrarea mecanica a semifabricatelor din lemn masiv, croirea materialului lemnos, finisarea si asamblarea elementelor, subansamblelor si ansamblelor, asamblarea elementelor masive, confectionarea ambalajelor pentru corpurile de mobilier, precum si ambalarea corpurilor de mobilier.

-cite?te ?i interpreteaz? planurile de execu?ie ?i cele de detaliu īn conformitate cu proiectul de execu?ie.

-efectueaz? calcule matematice de apreciere a necesarului de materiale pentru executarea lucr?rilor de dulgherie/tāmpl?rie.
-m?soar? ?i traseaz? amplasamentul lucr?rilor de dulgherie/tāmpl?rie īn conformitate cu proiectul de execu?ie ?i normativele īn vigoare.
-organizeaz? ?i cur??? propriul loc de munc? īn vederea desf??ur?rii activit??ii de dulgherie /tāmpl?rie.

-verific? calitatea lucr?rilor de dulgherie/tāmpl?rie īn conformitate cu proiectul de execu?ie ?i normativele īn vigoare,
-remediaz? defec?iunile ap?rute astfel īncāt lucr?rile executate s? corespund? cu proiectul de execu?ie ?i normativele īn vigoare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu avantajos in functie de experienta si performante.