Click aici »

System administrator

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Bucuresti, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi Bucuresti Cluj-Napoca Craiova Iasi
Domeniile ofertei
IT Hardware, IT Software
Data introducerii
01-06-2009
Data actualizare
01-06-2009

Descrierea postului

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de resurse umane, recruteaza System Administrator, pentru clientul sau, companie internationala din domeniu IT:

RESPONSABILITATI:
- Instalarea, configurarea, mentenanta de sisteme Windows , Linux;
- Modificarea si adaugarea de noi statii de lucru in retea (cablare, configurare, statie, switch-uri)
- Configurare retele, imprimante;
- Elemente de securitate Spam, Antivirus
- Gestionarea echipamentelor periferice;

Cerinte

Cerinte
- Cunostinte avansate depanare PC, hardware si software
- Cunostinte avansate sisteme de operare (Windows 2000/XP)
- Cunostinte utilizare sisteme de operare server (Windows 2003 Server/Linux)
- Cunostinte POP 3, SMTP, SMB, HTTP, NET BIOS
- Cunostinte medii echipamente transfer de date si comunicatii
- Limba engleza, nivel mediu
- Disponibilitate pentru desf??urarea activit??ii Ón Bucure?ti

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
- pachet salarial atractiv, care variaza in functie de experienta;
- asigurare medicala;
- bonusuri in functie de performante;
- pachet pentru relocare;
- posibilitatea de crestere profesionala si de realizare a unei cariere intr-un mediu competitiv si performant;
- accesul la tehnologii de ultima generatie.