Click aici »

Sudor TIG MIG

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Industrie
Data introducerii
24-04-2019
Data actualizare
24-06-2019

Descrierea postului

Companie producatoare de echipamente industriale angajeaza sudor TIG// MIG cu experienta

Cerinte

Responsabilitati:? Ansamblarea reperelor si realizarea prin sudura de legaturi nedemontabile intre doua sau mai multe piese metalice, conform planurilor tehnice, aferente proiectelor in derulare.

Atributii si Responsabilitati Principale:

- pregatirea si verificarea aparatele de sudura ;

- reglarea in mod optim a parametrilor de sudura, in concordanta cu proiectele la care lucreaza ;

- instalarea postului propriu de lucru (manipulare echipamente, bransamente, adaptari mecanice, ?) ;

- realizarea de mici operatiuni de intretinere

- curatarea si controlarea partile componente de eventualele defecte , impuritati, daca este necesar ;

- pozitionarea, centrarea si fixarea piesele in scopul punctarii lor ;

- pozitionarea si fixarea subansamblelor pentru realizarea sudurilor ;

- realizarea sudurii semiautomata (procedeu 135), suduri single-pass si multi-pass, conform proiectului de executie - a indicatiilor si coordonatelor de sudura din plan;

- controlarea piesele finite;

- realizarea operatiunilor de autocontrol - valoarea cordonului de sudura, conformitatea vizuala, verificarea existentei tuturor sudurilor necesare;

- recunoasterea defectele de sudura ;

- cunoasterea cauzelor si modurilor de remediere a defectelor tip intalnite ;

- cunoasterea regulilor de securitate aferente procedeelor de sudura ;

- ajustarea sudurilor neconforme, indepartarea stropilor de sudura si bavuri ;

- organizare spatiu atelier, ajutarea echipei pentru o buna desfasurare a activitatii ;

- ambalarea pieselor pe palet sau container.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera salariu atractiv, in functie de experienta profesionala.
Programul de lucru este 8.30 - 17.00.
Locul de munca este situat in sectorul 3 al Bucurestiului.

Trimite CV