Click aici »

Sudor MIG-MAG (Germania)

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Tara
Germany
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Industrie
Data introducerii
31-05-2019
Data actualizare
31-05-2019

Descrierea postului

Vei beneficia de:
? un salariu de 13 EUR brut/ora + 40 EUR net diurna/zi;
? cazare asigurata contra cost de firma angajatoare;
? contract de munca incheiat direct cu angajatorul german pentru o perioada nedeterminata (nu cu detasare sau PFA);
? contract de mediere transparent cu societatea Silverhand, conform legii 156/2000, fara comision sau alte taxe, fara clauze abuzive;
? ajutor si consultanta din partea angajatorului german in vederea deschiderii unui cont bancar in Germania si a indeplinirii altor formalitati la institutiile germane;
? posibilitate de a primi un avans dupa 40 de ore lucrate;
? dreptul la concediu: minim 24 zile/an;
? dreptul la pensie si alocatie ''Kindergeld'' 190 EUR lunar/copil sau student pana la 26 ani;
? un bonus de min. 25% pentru orele suplimentare;
? traducerea actelor in limba germana oferita gratuit de compania noastra;
? indrumare si consiliere permanenta din partea echipei noastre;
? asigurari (medicala, in caz de accident);
? dezvoltare si avansare pe plan profesional;
? loc de munca stabil si sigur la angajator serios si verificat;

Atributiile postului:
? pregatirea si verificarea aparatelor de sudura;
? potrivirea pieselor in vederea taierii sau sudarii;
? utilizarea dispozitivelor de masura pentru controlarea pieselor finite;
? interpretarea si utilizarea documentatiei tehnice;
? alte atributii stabilite in fisa postului sau de catre superior;

Cerinte

Cerintele postului:
? cunostinte de limba germana - la nivel conversational;
? experienta in domeniu;
? certificate valabile in domeniu;
? abilitate de lucru dupa plan;
? seriozitate si punctualitate din partea candidatilor;

Oferta (bonusuri, beneficii)

2400 EUR net/luna