Click aici »

Sudor MIG - Germania

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Tara
Romania, Germany
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Productie, Industrie
Data introducerii
09-04-2014
Data actualizare
14-04-2021

Descrierea postului

Cautam Sudori MIG pentru munca in Germania (Heilbronn) incepand din vara acestui an. Oferim contract pe minim 1-2 ani (cu optiune de prelungire pe termen nedeterminat).

Responsabilitati:
-Productia de caroserii in schimburi respectand proceduri standardizate
-Sudarea de ansambluri din aluminiu
-Verificarea calitatii sudurii si simpla documentare a acesteia
-Participarea la dezvoltarea continua a proceselor de sudare si productie
-Mentinerea standardului de calitate, siguranta muncii si protectia mediului
-Indeplinirea la timp a programului de productie in ceea ce priveste calitatea, cantitatea si rentabilitatea conform caietului de sarcini

Cerinte

-Ucenicie/Calificare profesionala in domeniul prelucrarii metalului
-Cunostinte practice (demonstrabile) ca sudor MIG
-Preferabil experienta in constructia/productia de caroserii
-Experienta ca sudor MIG in productia in serie
-Preferabil experienta in productia de automobile
-Un simt dezvoltat al calitatii
-Capacitatea de a lucra in echipa
-Disponibilitate, initiativa si flexibilitate
-Comunicativ
-Limba germana obligatorie in scris si vorbit: nivel mediu

Oferta (bonusuri, beneficii)

-Scolarizare/instruire specializata
-Asiguram cazarea contra unui cost scazut
-Se organizeaza grupuri pentru transport
-Salariul pe ora incepe de la 10,61 Euro si creste constant (de la 10,61 la 12,20, la 12,73, la 13,79 iar dupa 7 luni ajunge la 15 Euro/ora)
-Concediu platit si prima de Craciun (dupa primul an)
-Prestatii in temeiul conventiei colective (dupa perioada de proba)
-Plata la timp
-Consultare personala si individuala