Click aici »

Student drept

Tipul ofertei
Voluntariat
Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Elevi/Studenti, Legal/Avocati/Notari
Data introducerii
27-09-2018
Data actualizare
27-09-2018
Confidential
expirat

Descrierea postului

Cabinet de avocat Patraulea Constantin ofera posibilitatea instruirii practice pentru studentii la drept. Daca te pregatesti pentru cariera de avocat, poti trimite un CV si o scrisoare de intentie la avocatpatraulea@gmail.com.

Stagiul de practica va cuprinde:
- Pregatirea dosarelor pentru instante sau autoritati;
- Sarcini administrative (corespondenta, redactare documente, etc si legate de serviciile auxiliare ale instantelor (arhiva, registratura).

Mai multe despre activitatea noastra gasiti pe www.costinpatraulea.ro

Cerinte

Cunostinte de drept civil si comercial si limba engleza.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Sansa instruirii practice in domeniul dreptului comercial.