Click aici »

Stivuitorist sau necalificat

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
1500 EUR
Tara
Germany
Oras(e)
Strainatate Strainatate
Domeniile ofertei
Productie, Industrie, Achizitii/Logistica
Data introducerii
28-08-2018
Data actualizare
20-08-2019

Descrierea postului

PROFILUL DVS:

Limba germana minim nivel A2 (in cel mai rau caz A1), va fi necesar sa cititi si sa intelegeti mesajele de pe scaner, experienta in domeniu constituie un avantaj
Prezentarea actelor cerute de angajator va facilita si accelera angajarea
Ingrijirea echipamentelor si instrumentelor incredintate, precum si a locului de munca
Punctualitate si seriozitate in raport cu angajatorul
Permis de conducere categoria B valabil pe teritoriul German constituie un avantaj, de dorit sa aveti si masina personala
Apt pentru munca fizica
Disponibilitate de munca in 3 Ture
Permis sau autorizatie pentru stivuitor
Angajament ridicat, munca in echipa, rezistenta si un mod de munca independenta si structurata
Flexibilitate
Posesia unui certificat de sanatate este obligatorie, se va face pe loc

Cerinte

SARCINILE DVS:

Incarcare sau descarcare Boxe de pe 4 niveluri
Manipularea Boxelor in depozit
Manipularea marfurilor din si in Boxe

Oferta (bonusuri, beneficii)

OFERIM:

Contract de munca legal german pe perioada nedeterminata cu norma intreaga cu traducere in limba romana, experienta de munca intr-o companie de renume
Se poate discuta si munca pe o perioada limitata de timp
Posibilitatea pentru cupluri de a lucra impreuna, se va discuta cu angajatorul
Salariul este de 11 euro brut/ora, totul depinde de clasa de impozitare care o va primi angajatul in Germania
Concediu de munca legal platit 24 zile/an
Bonusuri de vacanta si de Craciun
Plata salariului prin transfer bancar la timp, posibilitatea de a primi la inceput avans saptamanal
Posibilitatea de a lucra pe o perioada lunga de timp
Posibilitate efectuare ore suplimentare, se va discuta cu angajatorul
Asistenta privind: deschiderea asigurarii de sanatate obligatorie (Krankenversicherung), inregistrare la oficiul de evidenta a persoanelor (Anmeldung), biroul fiscal (Finanzamt/Steueridentifikationnummer), depunerea dosarului pentru indemnizatiile pentru copii (Kindergeld)
Se asigura cazare in camere cu 2 persoane si cu o bucatarie complet utilata de catre angajator in 36251 Bad Hersfeld Hessen Deutschland in raza de 15 km distanta fata de locul de munca contra cost 200 euro de persoana, se va retine direct din salariu

Persoana de contact in limba romana:

Pavel Chiperi
+491621315831
pavel.chiperi@be4work.com
Recrutor be4work GmbH

P.S: Veti lucra direct cu firma noastra, nu percepem taxe sau comisioane, decat dorinta din partea Dvs de a lucra si seriozitate!