Click aici »

Specialist vanzari servicii transport

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea Oradea
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
28-10-2008
Data actualizare
29-04-2009

Descrierea postului

- Cautarea de noi clienti ( zona Transilvania);
- Redactarea si transmiterea ofertelor catre clienti;
- Calcularea costurilor pentru transporturile interne si internationale ;
- Realizarea studiilor si analizelor de fezabilitate ;
- Intretinerea imaginii firmei pe piata ;
- Intocmirea rapoartelor comerciale ;
- Propunerea unor idei de marketing si de dezvoltare a vanzarilor ;
- Analizarea si cercetarea pietei transportatorilor.

Cerinte

- studii superioare ;
- experienta in vanzari, cu preponderenta in cel al serviciilor de transport intern si international ;
- permis de conducere categ. B ;
- limba engleza ;
- persoana persuasiva, perseverenta, organizata ;
- abilitati foarte bune de relationare interumana ;
- persoana capabila in a aprecia nevoile clientului si de a oferi solutii optime

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial foarte atractiv ? intre1500 EUR -3000 EUR, in functie de experienta
- masina ;
- laptop ;
- telefon
- cazare + diurna in cazul deplasarilor.