Click aici »

Specialist Produs Piese de Schimb

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Ilfov Ilfov
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
25-02-2013
Data actualizare
25-02-2013

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 2 ani experienta in domeniul Marketing
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

RESPONSABILITATI:

Asigura suport pentru activitatea de vanzare de piese de schimb
Deruleaza studii de analiza a pietei pentru sustinerea vanzarilor de piese
Analizeaza si propune preturile de comercializare pentru diferite segmente de piese de schimb
Identifica si propune strategii de promovare interna si externa (oferte speciale si campanii promotionale)
Efectueaza vizite la dealeri in scopul identificarii nevoilor si particularitatilor zonale
Defineste si aplica strategiile de analiza a satisfactiei clientilor
Identifica nevoile clientilor interni si externi si propune actiuni pentru atingerea obiectivelor de vanzari
Sustine si participa activ la derularea evenimentelor agreate cu societatile si companiile partenere
Elaboreaza lunar rapoarte comerciale

Cerinte

Studii superioare
Experienta in domeniul marketing (analiza de piata/concurenta/preturi) obligatoriu
Experienta in sectorul agricol sau al pieselor de schimb constituie avantaj
Limba engleza la nivel mediu obligatoriu
Limba franceza constituie avantaj
Cunostinte bune de operare calculator: MS Office (in special Excel)
Permis de conducere categoria B

PROFIL CANDIDAT

Profil comercial si orientare catre client
Capacitate de analiza
Autonomie, atentie la detalii si organizare

Oferta (bonusuri, beneficii)

Job stabil
Cadru de lucru dinamic si profesionist
Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu