Click aici »

Specialist PR si comunicare on-line

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
24-10-2012
Data actualizare
24-10-2012

Descrierea postului

ALTFACTOR angajeaz? un Specialist n PR si Comunicare on-line pentru realizarea activitatilor de comunicare on-line si de intocmire a materialelor de promovare pentru produsele si serviciile magazinului electronic de produse educationale www.edumagazin.ro .

Candidatul ideal are experien?? practic? n organizarea, derularea ?i monitorizarea de campanii de comunicare on-line pentru companii.

C?ut?m un specialist n comunicare, cu experien?? in utilizarea de instrumente New Media de promovare a mesajelor (bloguri, website-uri, retele de socializare, forumuri).

Responsabilit??i principale:

- identifica elementele de promovat in comunicatele comerciale, de evenimente, comunicatele de presa, lansari de produse, servicii noi, etc.;
- planifica, redacteaza si difuzeaza articole si stiri menite sa promoveze produsele si serviciile eduMagazin;
- creeaza si dezvolta o comunitate online activa si interesata de produsele si serviciile eduMagazin;
- organizeaza participarea eduMagazin la diverse evenimente, targuri, expozitii;
- actualizeaza informatiile cuprinse in sectiunile site-ului;

Cerinte

- absolvent de studii superioare de preferat n domeniile: Comunicare, Jurnalism, Marketing;
- experien?? de minim 2 ani ntr-o pozi?ie de specialist n comunicare;
- experien?? n gestionarea de campanii online de comunicare pentru companii (ini?iere, organizare, derulare, evaluarea impactului);
- constituie avantaj perfectionari in domeniile: Relatii Publice, Comunicare in Afaceri;
- excelente abilita?i de comunicare verbal? ?i scris?;
- conostinte de limba engleza de nivel avansat.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial individualizat, n func?ie de experien??;
- condi?ii de lucru ntr-un ambient foarte pl?cut, ntr-o echip? tn?r?, ce apreciaz? provocarile ?i solu?iile inteligente;
- posibilitatea dezvolt?rii unei cariere ntr-un mediu organiza?ional creativ ?i profesionist.