Click aici »

Specialist oenolog vinificatie

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Focsani Focsani
Domeniile ofertei
Agricultura/Silvicultura
Data introducerii
18-06-2018
Data actualizare
18-06-2018
Confidential
expirat

Descrierea postului

Responsabilitati:

- Coordonarea si participarea la activitatile de prelucrare a strugurilor, de producere, conditionare, stabilizare si imbuteliere a vinurilor;
- Efectuarea de analize organoleptice si fizico-chimice pentru must, vin in scopul obtinerii produselor de calitate;
- Prelucrarea si inregistrarea rezultatele analizelor si emite buletine de analiza pentru produsele;
- Sa stapaneasca tehnica de vinificatie, sa cunoasca diverse tehnologii de vinificatie si sa intervina in procesele biochimice ale fermentatiei astfel incat sa garanteze calitatea produsului final;
- Sa cunoasca si sa respecte normele pentru a crea conditii igienico-sanitare si de siguranta e echipamentelor;
- Exercitarea controlului tehnic in toate fazele de producere a vinurilor;
- Mentinerea evidentelor si registrelor cerute de legislatia in domeniu.

Cerinte

- Experienta minim 6 luni intr-o pozitie cu responsabilitati similare;
- Studii de specialitate - de preferat sau echivalenta cu experienta superioara;
- Capacitate de adaptare, spirit de echipa, abilitate in gestionarea raporturilor;
- Flexibiliatea programului de lucru in timpul campaniei de recolta;
- Cunostiinte de operare Microsoft Office;
- Limba engleza - constituie avantaj;
- Disponibilitatea de lucru in Panciu, jud Vrancea.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet salarial atractiv;
- Asistenta si ajutor pentru relocare/ transport;
- Posibilitate de avansare rapida in cadrul companiei.