Click aici »

Specialist Marketing

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
30-01-2014
Data actualizare
30-01-2014

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba experienta in domeniul Marketing
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

- Cunoasterea in detaliu a produselor si serviciilor MiTek
- Conceperea planului de marketing al companiei, adaptat la cerintele pietei romanesti
- Promovarea software-urilor/ programelor de proiectare la nivel national catre toate birourile de proiectare (inginerie, arhitectura, studenti din facultatile tehnice si elevi de la scolile tehnice de meserii din domeniul lemnului)
- Promovarea tehnologiei si dezvoltarea pietei constructiilor din lemn industrializate (identificarea de noi clienti care doresc sa-si deschida o afacere rentabila si profitabila de fabricare si montare sarpante si constructii din lemn in sistem prefabricat- industrializat),
- Identificarea de noi canale de promovare a produselor MiTek
- Monitorizarea imaginii produselor si serviciilor MiTek pe piata
- Organizarea de conferinte si prezentari ale produselor si serviciilor MiTek in mediile de afaceri, in centrele universitare precum Facultati de Constructii, Arhitectura, Politehnica
- Dezvoltarea de campanii publicitare prin metoda E-mail Marketing (realizare si transmitere de newslettere cu programe specifice acestui domeniu)
- Realizarea conexiunilor de PR

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL:

- Are experienta de minim 4 ani in domeniul tehnicilor specifice marketingului de produs si ale marketingului de servicii
- Cunoaste metodele corecte si eficiente pentru crearea unui plan strategic de marketing
- Cunoaste metodele de plasare a produsului pe piata
- Stapaneste tehnici de vanzare create in raport cu strategia de marketing
- Cunoaste elementele principale de psihologie comportamentala si a relatiilor interpersonale
- Are abilitati de comunicare, gandire flexibila, este un bun speaker, dinamic si adaptabil unui program de lucru specific postului
- Are cunostinte foarte bune de operare Microsoft Office, avantaj cunoasterea de programe specifice domeniului (Adobe Illustrator/Corel Draw)
- Are cunostinte foarte bune de limba engleza, vorbit-scris
- Este disponibil sa calatoreasca in tara si in strainatate

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu de baza motivant pe masura pregatirii profesionale si a rezultatelor obtinute
- Posibilitatea de avansare profesionala
- Bonusuri, procentaje din vanzarile generate etc.
- Alte beneficii si bonusuri se vor discuta la interviu

Rugam seriozitate in vederea aplicarii CV-ului
Trimiteti cv la fax 021 322 06 32
Relatii suplimentare la telefon 021 322 06 37
www.mitek.ro www.placimulticui.ro www.mii.com

Sunt luate in considerare doar CV-urile transmise prin fax sau la adresa: Bucuresti, Str. Emil Garleanu nr. 4, Bl. V53D, Sc. A, Ap. 3, Sector 3, cod postal 013143.