Click aici »

Specialist marketing

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Lugoj Lugoj
Domeniile ofertei
Publicitate/PR, Media/Cultura/Publicatii, Marketing
Data introducerii
26-03-2011
Data actualizare
24-10-2011

Descrierea postului

? informarea clientilor si a potentialilor clienti despre activitatea organizatiei, direct sau prin intermediul mass-mediei (stiri, comunicate, interviuri);
? analiza concurentei si identificarea punctelor tari si a punctelor slabe ale produselor acestora;
? analiza preturilor practicate pe piata
? propune discounturi si promotii
? intocmirea planului de publicitate al organizatiei (medii de difuzare, temporizare, obiective);
? analiza ofertelor publicitare si identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (atat din perspectiva impactului asupra pietei, cat si din perspectiva preturilor);
? colaborarea cu agentiile de publicitate si cu mass-media;
? analiza produselor si serviciilor existente ale organizatiei, in vederea propunerilor constructive pentru ridicarea calitatii acestora si pentru diversificarea lor;
? propunerea, crearea si implementarea de produse noi, in acord cu cererea de pe piata.

Cerinte

? studii superioare de profil economic (de preferat sectia de marketing);
? min 1 an experienta in marketing
? cunostinte bune de operare pe calculator;
? cunostinte din domeniul comportamentului consumatorului;
? abilitati de comunicare
? persoana dinamica, cu initiativa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

? pachet de beneficii motivant
? posibilitati de dezvoltare profesionala.