Click aici »

Specialist Marketing

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
12-12-2016
Data actualizare
12-12-2016

Descrierea postului

- Gestionarea site-ului si a tuturor paginilor de social media ale companiei in vederea optimizarii
- Dezvoltarea de noi campanii online si offline
- Intocmirea bugetului anual aferent planului de marketing
- Analiza de piata, monitorizarea concurentei
- Activitati ATL&BTL
- Asistarea in analiza datelor de marketing (rezultatele campaniei, ratele de conversie, trafic etc.) pentru a ajuta la conturarea unor strategii de marketing viitoare
- Dezvoltarea si gestionarea parteneriatelor
- Furnizarea de raportare in timp util privind parteneriate strategice si activitati de management

Cerinte

- Absolvent de studii superioare, preferabil - Marketing sau Comunicare si Relatii Publice;
- Excelente abilitati de comunicare, prezentare si relationare interumana
- Experienta in lucrul cu clientii, implicare in derularea actiunilor sau campaniilor de promovare
- Experienta profesionala anterioara in vanzari/ ofertare/ marketing
- Capacitate de a intocmi, urmari si indeplini o campanie de promovare;
- Foarte bune abilitati de negociere si comunicare;
- Cunostinte bune de operare PC (MS Office Excel, internet);
- Limba engleza - nivel mediu/avansat