Click aici »

Specialist marketing produse educationale

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
24-10-2012
Data actualizare
24-10-2012

Descrierea postului

ALTFACTOR angajeaz? un Specialist n Marketing pentru a fi in permanent contact cu cerintele pietei, a identifica si fructifica oportunitatile si de a coordona in mod eficient campaniile de marketing online.

Cautam o persoana care cunoaste foarte bine piata produselor educationale, cu experienta in managementul campaniilor online si al bugetelor de marketing.

Activitatea se desf??oar? la sediul firmei din Gala?i, Str. Portului nr. 23, Parcul pentru Tehnologia Informa?iei.

Responsabilit??i principale:

- cerceteaza si analizeaza piata produselor educationale si tendintele ei;
- elaboreaza strategia de pozitionare si diferentiere competitiva;
- concepe pachetele de produse sau servicii eduMagazin;
- concepe si implementeaza campaniile de marketing online in vederea atingerii obiectivelor stabilite;
- elaboreaza planul anual de marketing si promovare;

Cerinte

- absolvent de studii superioare in Marketing;
- experien?? de minim 2 ani intr-un post similar;
- experien?? n activitati de marketing online;
- experienta in elaborarea si realizarea bugetelor;
- cunoasterea metodelor si practicilor de vanzare a produselor educationale;
- cunoa?terea la nivel avansat a limbii engleze;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial individualizat, n func?ie de experien??;
- condi?ii de lucru ntr-un ambient foarte pl?cut, ntr-o echip? tn?r?, ce apreciaz? provocarile ?i solu?iile inteligente;
- posibilitatea dezvolt?rii unei cariere ntr-un mediu organiza?ional creativ ?i profesionist.