Click aici »

Specialist Marketing Online

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Vanzari, Media/Cultura/Publicatii, Marketing
Data introducerii
07-07-2011
Data actualizare
07-07-2011

Descrierea postului

? Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti prin intermediul mediului online (Facebook, Youtube si altele)
? Promovarea online a produselor
? Transformarea vizitatorilor siteului companiei in clienti
? Crearea si organizarea de evenimente care sa aduca clientii din online in offline
? Gestionarea si Imbunatatirea imaginii companiei online
? Redactarea si postarea online a materialelor publicitare
? Monitorizarea si analiza pietei si a competitiei.

Cerinte

? studii superioare
? experienta in marketing (preferabil in mediul online)
? cunostinte bune de operare pe calculator;
? abilitati de comunicare
? persoana dinamica, flexibila, cu initiativa
? experienta in domeniul IT este un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

? pachet salarial motivant si corelat cu performanta.