Click aici »

Specialist marketing domeniu educational

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
27-03-2014
Data actualizare
27-03-2014

Descrierea postului

- Realizeaza rapoarte de analiza de marketing: studii de piata, montorizare competitive, analiza situatie clienti;
- Identifica noi piete de promovare (online & offline) a serviciilor educationale ale companiei (tabere educationale in strainatate, cursuri de limbi straine in strainatate, consiliere educationala pentru admiterea in scoli, licee si universitati din strainatate);
- Actualizeaza continutul site-ului, blogului si a paginii de facebook;
- Redacteaza articole de presa, comunicate de presa, prezentari;
- Monitorizeaza si imbunatateste nivelul de satisfactie al clientilor cu serviciile companiei;
- Organizeaza evenimente educationale pentru elevi, parinti, profesori (seminarii, prezentari servicii etc);
- Realizeaza si monitorizeaza media planul (promovare online, TV, radio, presa scrisa, evenimente etc)
- Creeaza idei, concepte de campanii, evenimente, cu scopul de a creste baza de clienti.

Cerinte

- Absolvent de studii superioare (preferabil Marketing);
- Experienta de minimum 1 an intr-o pozitie similara;
- Cunoasterea la nivel mediu a limbii engleze (vorbit si scris);
- Abilitati de analiza si sinteza a informatiilor;
- Atentie la detalii, initiativa, motivatie, atitudine pozitiva si dorinta de a invata;
- Reprezinta un plus exprienta in domeniul educational.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic, modern, cu o echipa tanara si entuziasta;
- Oportunitatea de a experimenta si cunoaste cultura si stilul de viata din alte tari (UK, SUA etc);
- Oportunitati de invatare si dezvoltare personala.