Click aici »

Specialist in educatie si formare profesionala

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Braila, Galati Braila Galati
Domeniile ofertei
IT Software, Educatie/Training
Data introducerii
26-10-2011
Data actualizare
26-10-2011

Descrierea postului

?Analizeaz? contextul organiza?ional al beneficiarului de e-learning ?i stabile?te obiectivele de instruire ale organiza?iei n domeniul e-learning-ului;
?Analizeaz? nevoile de e-learning la nivel individual ?i la nivelul organiza?iei;
?Proiecteaz? strategiile de e-learning pe baza c?rora se vor dezvolta aplica?iile software de e-learning ?i evalueaz? eficien?a acestora;
?Monitorizeaz? echipa implicat? n implementarea strategiei de e-learning n cadrul aplica?iilor software;
?Asigur? suportul ?i dezvoltarea profesional? a echipei de instructional design;
?Proiecteaz? curriculum-ul ?i scenariile didactice prototip pentru aplica?iile software de e-learning;
?Stabile?te specifica?iile ?i arhitectura solu?iilor pentru LMS (Learning Management System);
?Stabile?te instrumentele de evaluare pentru aplica?iile software de e-learning;
?Evalueaz? aplica?iile software de e-learning, con?inuturile ?i materialele suport ?i elaboreaz? recomand?ri pentru decizie;
?Particip? la sesiuni de instruire continu? n scopul dezvolt?rii competen?elor profesionale

Cerinte

?Bun? cunoa?tere a metodelor de predare / nv??are asistate de calculator;
?Experien?? n instruirea ?i formarea profesional? a adul?ilor;
?Cuno?tin?e n domeniul e-learning ?i multimedia (prezent?ri interactive sau webdesign) ? constituie un avantaj;
?Cuno?tin?e avansate de Microsoft Office;
?Cuno?tin?e de limba englez? ? nivel ridicat.

Oferta (bonusuri, beneficii)

?pachet salarial atractiv, training, bonusuri;
?posibilitatea construirii unei cariere;
?mediu de lucru creativ ?i profesionist.