Click aici »

Specialist in comunicare comerciala si marketing online

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Braila, Galati Braila Galati
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
14-07-2015
Data actualizare
14-07-2015

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 1 an experienta in unul din domeniile: IT Software, Marketing, Publicitate/PR
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

ALTFACTOR angajeaza un Specialist in Comunicare Comerciala si Marketing Online care sa asigure comunicarea comerciala cu clientii, partenerii si publicul larg, in vederea promovarii si vanzarii produselor si serviciilor firmei, folosind cele mai eficiente formate media si canale de comunicare.

Cerinte

Cerinte pentru candidatul ideal:

* Experienta in conceperea de materiale online de impact (prezentari, oferte, articole pe blog sau retele de socializare) care sa sustina efortul de vanzari;
* Un istoric de succes in folosirea in scop comercial a canalelor de comunicare on-line (website, retele de socializare, blog-uri);
* Cunostinte bune de SEO, PPC, Social media marketing, online advertising si web analytics;
* Cunostinte tehnice de baza in domeniul administrarii de site-uri, a derularii campaniilor de comunicare directa on-line (mailing, newsletter, etc);
* Absolvent de studii superioare, cu licenta in Comunicare/ Ziaristica/ Marketing;
* Exprimare corecta, cursiva si de impact in scris si prin viu grai;
* Cunostinte bune de limba engleza;

Responsabilitati principale:

1. Redacteaza continutul materialelor menite sa promoveze produsele si serviciile firmei si face propuneri privind formatul acestora (materiale de prezentare, articole, etc).
2. Administreaza continutul site-ului firmei, monitorizeaza traficul online si gestioneaza modificarile / dezvoltarile acestuia.
3. Intreprinde activitati de comunicare directa (corespondenta, e-mailing).
4. Organizeaza si deruleaza activitati de marketing si promovare online.
5. Realizeaza analize de trafic si de rezultate pentru a masura eficienta activitatilor de marketing.

Activitatea se desfasoara la sediul firmei din Galati, Str. Portului nr. 23, Parcul pentru Tehnologia Informatiei.
Salariul va fi individualizat, in functie de competente si de experienta.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu motivant, conditii excelente de munca, in cadrul unui colectiv primitor si prietenos.