Click aici »

Specialist comunicare comerciala

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Vanzari, Achizitii/Logistica
Data introducerii
06-08-2012
Data actualizare
06-08-2012

Descrierea postului

ALTFACTOR angajeaz? un Specialist n Comunicare pentru a asigura comunicarea comercial? cu clien?ii, partenerii ?i publicul larg ?i a sus?ine activitatea de promovare a m?rcilor, produselor ?i serviciilor firmei, folosind cele mai eficiente canale ?i formate.

Candidatul ideal are experien?? practic? n organizarea, derularea ?i monitorizarea de campanii de comunicare pentru companii. Totodat?, are experien?a ntocmirii de materiale de promovare, din faza de concept ?i specificare, pn? la asigurarea leg?turii cu realizatorii ?i diseminarea eficient? a acestora.

C?ut?m un specialist n comunicare cu experien?? att n lucrul cu mediile tradi?ionale de promovare (pres?, print), ct mai ales cu un istoric de succes n gestionarea canalelor de comunicare on-line (site de companie, comunit??i on-line, etc) ?i cuno?tin?ele tehnice care i sunt necesare. Trebuie s? poat? redacta prezent?ri de impact ?i s? identifice cele mai eficiente modalit??i prin care poate sus?ine efortul de vnz?ri.

Candidatul ideal trebuie s? se poat? adapta u?or la specificul industriei IT, s? fie creativ ?i s? comunice foarte bine, indiferent de canalul sau formatul n care o face.

Responsabilit??i principale:

- redacteaz? con?inutul materialelor menite sa promoveze produsele si serviciile firmei ?i face propuneri privind formatul acestora (materiale de prezentare, articole, etc)
- administreaz? con?inutul site-ului firmei, monitorizeaz? traficul on-line ?i gestioneaz? modific?rile / dezvolt?rile acestuia
- gestioneaz? bazele de date comerciale ?i activit??ile de comunicare direct? (coresponden??, e-mailing)
- organizeaz? ?i deruleaz? activit??i de marketing ?i promovare on-line
- gestioneaz? rela?ia cu furnizorii de materiale ?i servicii de promovare.

Cerinte

- absolvent de studii superioare cu licen?? n Comunicare, Ziaristic?, Marketing
- experien?? de minim 2 ani ntr-o pozi?ie de specialist n comunicare; experien?? dovedit? n comunicarea ATL, BTL
- experien?? dovedit? n gestionarea de campanii de comunicare pentru companii (ini?iere, organizare, derulare, evaluarea impactului)
- cuno?tin?e tehnice de baz? n domeniul administr?rii de site-uri, a derul?rii campaniilor de comunicare direct? on-line (mailing, newsletter, etc)
- exprimare corect?, cursiv? ?i de impact n scris ?i prin viu grai
- creativitate ?i adaptabilitate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial individualizat, n func?ie de experien??;
- pentru persoanele din afara jude?ului se poate asigura relocarea n Gala?i;
- condi?ii de lucru ntr-un ambient foarte pl?cut, ntr-o echip? tn?r?, ce apreciaz? provocarile ?i solu?iile inteligente;
- posibilitatea dezvolt?rii unei cariere ntr-un mediu organiza?ional creativ ?i profesionist.

Doar persoanele selectate vor fi contactate. Informa?ii suplimentare pute?i g?si pe site-ul: www.cariere.altfactor.ro