Click aici »

Specialist Colectare Debite Business

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Serviciu clienti
Data introducerii
30-05-2016
Data actualizare
30-05-2016

Descrierea postului

-Stabileste si mentine contacte cu clientii interni si externi in scopul de a recupera sumele restante;
-Efectueaza telefonic activitatile de colectare solicitate pentru fiecare cont din portofoliul de clienti alocat, conform procedurilor de colectare;
-Negociaza termene de plata in scopul colectarii sumelor restante si a evitarii deconectarilor pentru neplata in concordanta cu termenele si procedurile in vigoare;
-Gestioneaza portofoliul de clienti (monitorizarea promisiunilor de plata);
-Preia apelurile de la clienti si le asigura suportul necesar;
-Verifica listele de feedback primite de la call centerele externe cu scopul de a identifica si trata situatiile speciale mentionate de clienti (ex. nefunctionarea serviciilor, contestatii factura etc).

Cerinte

-Studii medii;
-Cunostiinte de Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);
-Cunostiinte de limba engleza;
-Capacitate de analiza;
-Atentie la detalii;
-Foarte buna orientare catre client;
-Foarte bune abilitati de planificare si organizare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu fix;
- Tichete de masa;
- Bonusuri de performanta (intre 200-500 lei pe luna);
- Oportunitati de dezvoltare.