Click aici »

Specialist achizitii

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica
Data introducerii
30-03-2012
Data actualizare
30-03-2012

Descrierea postului

- Identifica pe piata produsele necesare, selecteaza furnizorii si negociaza contractele comerciale.
-Analizeaza si interpreteaza prevederile contractelor comerciale.
- Pregateste si plaseaza comenzile catre furnizori, asigurand acuratetea acestora in conformitate cu politicile existente.
- Gestioneaza inregistrarile asupra comenzilor si achizitiilor efectuate.
- Urmareste livrarile, precum si efectuarea platilor catre furnizori.
- Elaboreaza rapoarte periodice de activitate: situatia stocurilor, vanzari, etc.
- Propune masuri de imbunatatire a operatiilor, tinand cont in permanenta de raportul dintre cost, calitate si livrare la timp.

Cerinte

-Studii superioare finalizate in domeniul economic.
- Cunostine de limba Engleza -scris si vorbit - nivel mediu/avansat.
- Operare PC-Microsoft Office -Word, Excel, Power Point-, Internet.
- Abilitati excelente de comunicare, prezentare si de negociere.
- Persoana dinamica, organizata, dornica de afirmare profesionala.
- Orientare catre rezultate, atentie la detalii si dorinta de implicare in diferite proiecte.