Click aici »

Software tester

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
26-07-2017
Data actualizare
26-07-2017

Descrierea postului

- Principii si metode de testare
- Baze de date (Informix/Oracle/SQL Server) si tehnici de manipulare a datelor
- Sisteme de Operare : Windows, Unix (AIX, Linux, Unixware)
- Scripting : Unix shell scripting
- Limbaje de programare: VB Script, C#
- Cunostinte de utilizare a tool-urilor HP Quality Center, HP Quick Test Professional, HP Mobile Center, Microsoft Projects, Jira

Cerinte

- Experienta pt junior: minim 1 an experienta in testare manuala si automata
- Experienta pt senior: minim 5 ani experienta in testare manuala si automata
- Capacitate de analiza si sinteza, initiere si mentinere a relatiilor profesionale
- Capacitatea de a lucra in echipa
- Abilitati excelente de comunicare si organizare
- Limbi straine: engleza, franceza - nivel mediu/avansat.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Conditii salariale atractive
- Contract de munca pe perioada nedeterminta
- Plan de cariera (profesional, academic si financiar)
- Asigurare medicala privata
- Traininguri si certificari
- Traininguri pe competente lingvistice: Franceza, Engleza
- Tichete de masa
- Un mediu de lucru prietenos si profesional
-Infrastructura profesionala.