Click aici »

Sofer tir

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Bucuresti, Focsani, Ilfov, Roman, Slobozia Bucuresti Focsani Ilfov Roman Slobozia
Domeniile ofertei
Transport/Distributie
Data introducerii
31-08-2012
Data actualizare
31-08-2012

Descrierea postului

- transport marfuri in tara, cu camioane tip autotractor si semiremorca tonaj 40 to
- tine legatura permanent cu dispeceratul, informeaza despre derularea transportului, precum si despre situatiile care pot aparea (incidente trafic, situatii deosebite la descarcare marfa la client etc)
- respecta prevederile legale in vigoare privind transportul de marfuri pe drumurile publice, respecta itinerariul si instructiunile primite de la dispecer, respecta instructiunile de lucru la incarcarea si descarcarea marfurilor din semiremorca
- verifica starea tehnica a autovehicolului la plecare si la sosirea din cursa
- se comporta civilizat cu colegii, cu sefii, cu clientii, cu organele de control in trafic si cu ceilalti participantii la trafic

Cerinte

- studii medii/scoala profesionala
- carnet conducere B+C+E
- atestat sofer profesionist transport marfa
- aviz medical, aviz psihologic si fisa aptitudine la zi
- experienta minim 3 ani transport marfa cu autovehicule de minim 20 to.
- cunostinte minime mecanica auto si intretinere autocamioane mare tonaj
- fara cazier judiciar, fara antecedente rutiere (penal sau cu permis suspendat)
- seriozitate, constiinciozitate, abilitati de comunicare, orientat catre gasirea de solutii, simt al implicarii pentru atingerea obiectivelor de performanta (respectare timpi livrare, disciplina in trafic, comunicare buna cu clientii, comunicare buna cu colegii si cu sefii)

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu bun, loc de munca stabil la o firma de transport serioasa, in crestere si cu clienti solizi