Click aici »

Sofer profesionist

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
2000 EUR
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Transport/Distributie
Data introducerii
13-08-2018
Data actualizare
13-12-2018

Descrierea postului

RESPONSABILITATI:
Soferul raspunde personal de:
- integritatea autovehiculului pe care il are in primire;
- integritatea marfurilor transportate;
- cheltuirea judicioasa a sumelor primite ca avans de deplasare;
- intretinerea autovehiculului, ceea ce presupune:
- efectuarea la timp a reviziilor, schimburilor de ulei si filtre, gresarea elementelor ce necesita aceasta operatiune;
- exploatarea autovehiculului in conformitate cu instructiunile prevazute in cartea tehnica a acestuia;
- tine evidenta valabilitatii tuturor documentelor si verificarilor vehiculului;
- tine legatura cu operatorul de transport care-l coordoneaza direct, transmitand informatii despre desfasurarea cursei;
- soferul va raspunde personal in fata organelor in drept (politie, vama) de marfurile transportate si netrecute in documentele de transport;
- soferul va raspunde in fata legii pentru pagubele cauzate firmei din vina sa si va avea contractul de munca desfacut potrivit art 130 litera i) din Codul Muncii.

Cerinte

- scoala de conducatori auto categoria B+C+E;
- atestat sofer profesionist transport marfa;
- fara cazier judiciar;
- fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis suspendat);
- 10 clase + scoala profesionala/ studii medii;
- experienta de cel putin 1  an in conducerea de autovehicule in trafic international de marfa;
- cunoasterea la nivel conversational a unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, franceza).

Oferta (bonusuri, beneficii)

Telefon de serviciu
Masini noi
Salariu competitiv si bonusuri pentru buna colaborare!