Click aici »

Sofer distribuitor

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea Oradea
Domeniile ofertei
Transport/Distributie
Data introducerii
28-07-2017
Data actualizare
28-07-2017

Descrierea postului

- Livrareaza marfuri pe o zona care include intre 6 si 8 judete (alternativ - o saptamana in distributie si o saptamana la sediul firmei)
- Incarca, transporta si distribuie marfa conform documentelor, ordinii de livrare si standardelor companiei;
- Verifica marfurile in concordanta cu facturile sau avizele emise;
- Transporta marfa in cele mai bune conditii pentru a evita deteriorarea acesteia (Raspunde de integritatea marfii pe intreaga durata a transportului);
- Descarca marfa la clientii, urmarind stampilarea si semnarea documentelor
- Completeaza la plecare, pe timpul cursei si dupa incheierea acesteia documentele de transport si cele de distributie;
- Urmeaza procedurile stabilite in cazul ivirii unor probleme in procesul de distributie (contacteaza seful ierarhic, pentru probleme legate de marfa, instrumentele de plata....);
- pe perioada saptamanaii de distributie, tine legatura zilnic cu seful ierarhic, raporteaza realizarile, zilei curente.

Cerinte

EXPERIENTA SI CUNOSTINTE NECESARE:
- Carnet conducere categoria B;
- Studii medii (sau scoala profesionala);
- Familiarizat cu documentele fiscale si de incasare (facturi, avize, chitante, CEC-uri, bilete la ordin s.a.; capabil sa emita facturi/avize si chitante)
- Experienta anterioara intr-un post similar;
- Fara antecedente penale;

ABILITATI SI CARACTERISTICI PERSONALE:
- Rezistenta la efort fizic si intelectual;
- Flexibilitate, disponibilitate pentru deplasari in tara (50% din timpul de lucru)
- Capacitate de adaptare in diverse situatii;
- Capacitatea de a comunica usor cu clientii;
- Seriozitate;
- Capacitatea de a-si organiza cat mai optim timpul;
- Dinamic;
- Disponibilitate pentru program prelungit.
- Atitudine pozitiva.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Detalii in cadrul interviului