Click aici »

Senior Web Developer

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
06-08-2008
Data actualizare
07-08-2008

Descrierea postului

- dezvolta, testeaza si repara programe informatice conform specificatiilor, respectand termenele de predare si standardele tehnice indicate de managerul de proiect.
- examineaza-revizuieste programele dezvoltate de el sau alti programatori.
- raporteaza periodic si/sau la cerere catre superiori situatia sarcinilor curente.
- participa la cursurile de pregatire organizate de firma.
- studiaza documentatiile indicate de managerul de proiect ca necesare pentru indeplinirea sarcinilor.
- efectueaza estimari privind durata de executie a sarcinilor.
- coordoneaza activitatea a maxim trei progrmatori.

Cerinte

- OOP (Object Oriented Programming) - avansat
- C# - avansat
- ASP NET - avansat
- SQL(SqlServer 2000) - avansat
- AJAX, JavaScript, CSS, HTML - mediu
- nHibernate - mediu
- proces de dezvoltare software: version control, bug/feature, reporting, test plan, test report, unit
test- mediu
Constituie avantaj:
- Microsoft Office
- Microsoft Sharepoint
Experienta:
- minim 3 ani de dezvoltare aplicatii web.NET cu baza de date
sau
- minim 5 ani de dezvoltare software din care ultimii 2 ani aplicatii web.NET cu baze de date